Z plastické chirurgie se postupně začala vyčleňovat chirurgie estetická, která ma za cíl provádět operace ne ze zdravotních důvodů, ale na přání klienta. Přání klienta by pak mělo být vodítkem při volbě té nejlepší plastické operace pro jeho nebo její požadavek. Je dobré si to uvědomit hned na začátku Vaší cesty, že se nejedná o operaci nutnou. Vždy by měla být možnost od operace ustoupit. Proto, předtím než si zvolíte svého operatéra, se ujistite, zda-li je záloha na operaci vratná.

Druhým faktem je, že každá plastická operace, stejně tak jako operace estetické přináší rizika spojené s vlastní operací nebo s narkózou. Proto není mým hlavním zájmem Vás k operaci přimět, ale spíše Vám poradit a navrhnout cesty jak dosáhnout toho nejlepšího výsledku.

Při tomto rozhodování považuji za velkou výhodu zejména to, že kliniky na kterých pracuji poskytují komplexní péči v celém spektru plastické chirurgie, estetické chirurgie, laserového ošetření i kosmetiky a to i za úhrady pojišťovnou. To znamená, že pokud mne navštívíte s podezřelým znamínkem, nezaplatíte za vyříznutí a následný histologický rozbor, protože je platba provedena z Vašeho zdravotního pojištění. Jiný příklad, se kterým se velmi často setkávám je problém dolních víček. Klientka si přeje operační odstranění tukových vaků pod očima. Pečlivým rozborem pak zjistíme, že operace víček není vůbec zapotřebí, naopak by plastická operace dolních víček mohla v dalších letech vést ke zhoršení stavu a doporučíme, pro klientku s velkým překvapením, doplnění objemu tváří a dolních víček pomocí výplňových materiálů. Je to vlastně operace dolních víček bez operace s velmi krásným efektem. Obzvláště pokud se ošetření doplní o mezoterapii. A navíc je celá operace zcela bez jizev.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz