Operace prsou patří mezi oblíbené plastické operace. Zejména zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů se řadí mezi nejčastější výkony plastické chirurgie vůbec. K operacím prsou řadíme hlavně zvětšení prsou, zmenšení prsou a modelaci prsou. Další výkony, které se provádí jsou: operace gynekomastie, úprava prsních dvorců, zmenšení bradavek a jiné.

Nejčastější plastickou operací prsou je jejich zvětšení. Klientky se pro tuto operaci rozhodují ze 2 důvodů. Prvním je, že jim příroda nenadělila poprsí dostatečně veliké a druhý důvod je, že jim věkem poprsí povadlo. Zvětšení prsou se provádí nejčastěji pomocí silikonovým gelem plněných implantátů, méně často pomocí přenosu vlastního tuku. Silikonové implantáty jsou v současné době standardní metoda, díky které jsme schopni dosáhnout nádherných výsledků a dalo by se říct přirozeného vzhledu zvětšených prsou. Je jen na klientce jestli poslechne naše doporučení, co se týká velikosti silikonového implantátu a jeho tvaru nebo bude trvat na své představě velikosti. Ideální je pokud představa velikosti klientky je stejná jako ideální implantát pro ni. Přesto se vždy snažím najít rozumný kompromis v případech, kdy Vaše představa se úplně nebude shodovat s mojí zkušeností. Na druhé straně jsem ochoten příjmout argumenty klientky, jejichž volba nestandardní velikosti implantátu má jasný důvod. Zvětšení prsou je o komunikaci a zkušenosti operatéra.

Druhým nejčastějším výkonem na prsou je jejich modelace. Modelace prsou je operace, která zanechává mnohem více jizev, než zvětšení prsou. Proto je vhodné u méně pokleslých prsou použít silikonový implantát, který dodá lehce objemu a zároveň pomůže zvednout bradavku tam, kde ji chceme mít. Pokud pro tuto možnost nejste ideální kandidátkou, pak je nutné provést jednu z technik modelace prsou, které standardně nabízíme. Je to tzv. periareolární modelace, modelace prsou s krátkou jizvou, klasická modelace prsů s jizvou do tvaru kotvy. Každá technika má svoje přednosti i zápory a nejlepší je osobní konzultace, abychom si objasnili a vysvětlili, která je právě pro Vás ta nejlepší. Často se na mne obrací dívky kolem věku 18 let, které mají přebujelé poprsí s žádostí o jeho zmenšení. Dle mého názoru, pokud na tom skutečně trvají a jejich poprsí je skutečně velké, pak lze operaci provést. Je však nutné si uvědomit následky a to zejména možnou ztrátu schopnosti kojit. Proto je spíše vhodnější vyčkat až po dětech. Po dětech už modelaci prsou nebo jejich zmenšení nic nebrání a lze ji s klidným svědomím provést.

Další estetické operace prsou, které provádíme jsou úprava dvorců, operace vpáčených bradavek a jiné. Jsou to spíše ojedinělé operace, které provádíme velmi zřídka. Úprava dvorců může zanechat relativně nevzhlednou jizvu, která může být vidět i pod spodním prádlem. Operace vpáčených bradavek je spojena s přerušením mlékovodů a tím pádem s nemožností kojit. Proto ji nedoporučuji u slečen před dětmi.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz