Operaci očních víček provádí nejen plastičtí chirurgové, ale samozřejmě je to oblast, kde se pohybují i chirurgové oční. Tyto dvě specializace Vám doporučuji navštívit, pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jsou i další chirurgické obory, které se snaží víčka operovat, ale důvěřoval bych jen těm, kteří to provádí jako rutinu své každodenní praxe. Když se řekne operace očních víček, většina lidí si představí zejména operaci horních víček, která je dominantním výkonem v ambulanci plastického chirurga. Hned za plastikou horních víček následuje některá z korekcí na dolních víčkách, ať se jedná o odstranění tukových váčků dolních víček nebo o zkrácení povoleného očního svalu nebo přesun tuku k výplni propadlých očích.

Operace horních očních víček

Do mojí ambulance přichází klientky s žádostí o operaci horních víček většinou na doporučení od kolegyně nebo známé, které na výkonu už byla a pomohlo jí to „projasnit“ oči. Jak vlastně vzniká kožní převis očních víček? Všichni stárneme a bohužel s tím přichází pokles veškeré tkáně na obličeji. Když se zaměříme na obličej, tak od zhora dolu nám postupně padá čelo, obočí, víčka, tvář, ústní koutky, povadá kůže tváří, krk. Abychom mohli účinně bojovat proti těmto příznaků, je třeba je začít řešit od zhora. Proto ne u každé z Vás jsou oční víčka indikovány jako první operace. Podívejte se do zrcadla a lehce si nadzvedněte obočí. Vypadáte lépe? Zmizel kožní nadbytek na horním víčku? Pak je dobré zvážit, jestli by nebyl lepší tzv. brow-lift neboli zvednutí obočí. Na naší klinice ho provádím endoskopicky z 5 drobných řezů ve vlasaté části. Efekt je nádherný a nutnost operace horních víček se odsune o řadu let do budoucna. Pokud nejste vhodným kandidátem na endoskopický brow lift a máte kožní převis na víčkách, pak je pro Vás skutečně nejlepší operace očních víček. Plastika horních víček se provádí pomocí laseru nebo nože. Obě metody jsem na naší klinice schopný nabídnout. Osobně doporučuji klasický přístup pomocí skalpelu. Nadbytečná kůže na horních víčkách se odřízne a ránu sešijeme. Za týden po operaci je nutné vytáhnout stehy. Za 2 týdny po operaci horních víček by už měly být i modřinky jen výjmečně.

Operace dolních víček

Plastika dolních víček je mnohem náročnějším výkonem, než operace víček horních. Zejména je zde nutná dobrá diagnostika hned v úvodu, při první konzultaci. Velmi často se mi stává, že přichází žena z konzultace u kolegy, s jasným závěrem, že je nutné odstranit ty pytle pod očima a že se vytáhne tuk. U řady klientek se nakonec rozhodneme naopak přidat objem pomocí vlastního tuku nebo výplňového materiálu a tím docílíme nejen zmenšení oněch vaků pod očima ale zároveň i omlazení tváří. Zní Vám to možná zvláštně, ale jsme opět u toho, co jsem psal na začátku strany. Stárneme a bohužel vše padá. Proto padá i tvářový tuk a tím, že spadne se nám zvýrazní tukové prolapsy dolních víček. Když tuk z oka odstraníme, tak nám může za pár dalších let vzniknout tzv. propadlý výraz oka a jeho řešením je právě dodání tuku, co jsme odebrali, zpět do víčka. Tomu se chceme vyhnout a tak nedzvedneme tvářový tuk. Často je jen povadlý oční sval dolních víček, který když dobře zafixujem a zkrátíme, tak se dolnín víčko nádherně vypne, zmizí vrásky i prolapsy a vypadáte o pár let mladší. Proto neváhejte absolvovat několik konzultací u různých plastických chirurgů a vyberte si toho, kdo Vám jasně vysvětlí, jakou operaci provede.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz