Další plastické operace, které provádím, by se daly souhrně nazvat jako zkrášlení obličeje. Jedná se operace nosu, facelift, vypnutí obličeje, endoskopické zvednutí obočí, operaci odstálých boltců, výplně obličeje pomocí vstřebatelných i nevstřebatelných materiálů, aplikaci botoxu a mezoterapii.

Za jednu z největších operací v plastické chirurgii považuji face-lift, neboli vypnutí kůže obličeje tak, abychom vrátili čas o minimálně deset let zpět. Vhodným kandidátem je většinou již zralá žena kolem 50 let věku s typickým poklesem tváří a výrazným „syslíkem“ po stranách ústních koutků. Navíc se přidává zvýraznění okrajů svalů na krku. Je-li správná indikace faceliftu, pak je i nádherný výsledek po operaci. A aby výsledek faceliftu dlouho vydržel, tak musí být operace provedena s tzv. fixací SMAS systému. SMAS je vlastně taková vrstva pod kůží na povrchu hlubších struktur obličeje, která je propojená s krkem a když za ní zatáhneme, tak dojde přesně k tomu omlazující efektu, který od operace očekáváme. Dříve jsem prováděl tzv. plikaci SMAS. Tato metoda se ukázala jako velmi dobrá, rychlá, ale výsledek nebyl z dlouhodobého hlediska úplně optimální. Proto jsem přešel na techniku preparace a transpozice SMAS, která zajistí efekt faceliftu na delší dobu.

Facelift je vrcholem v omlazení a vyhlazení vrásek obličeje. Před tím, než k němu dospějete, tak určitě nezanedbávejte i další techniky, které dokáží zkrášlit Váš obličej. Jednoduchou je aplikace botoxu proti vráskám. Výkon, který trvá kolem 10 minut, kdy pomocí injekční jehly vpravíme k určitým svalům botulinový toxin, lidově botox a ten zajistí umrtvení mimických svalů. Výsledkem je, že nejste schopni mimické vrásky pomocí svých gest vytvořit a tak se oblast vyhladí. Nejčastěji se botox aplikuje do oblasti mezi obočí, dále do čela a k zevním koutkům očí.

Díky přibývajícím létům dochází k poklesu obličeje. Jak jsme psal na jiném místě, začíná to poklesem obočí, který řeší jen malé procento žen. Podle mne je to díky nutnosti operace v narkoze, i když endoskopické zvednutí obočí, které provádím zanechává jen malé jizvičky. Zato pokles tvářového tuku se odhodlá řešit již mnohem více klientek. Podle mne je to díky jednoduchosti výkonu. Celá procedura trvá zhruba 30 minut, probíhá buď v místním umrtvení nebo zcela bez něho a při ní provádíme aplikaci výplňového materiálu do tváří. Za cenu kolem 10tisíc korun máte opět tvářičky jako před lety. Navíc je tato metoda přínosná i pro Vaše nosoretní vrásky, které se vyhladí, ztratí se i propadnutí kolem očí. Často se klientky ptají, jestli nebudou jako křečci. Nebudou, pokud se nerozhodnou to přehánět a nebudou vyžadovat zbytečné zásahy. A rozhodně ne v mé ambulanci. Není neobvyklé, že ani opakovanou žádost o doplnění odmítám.

Za nejsložitější v estetické chirurgii pokládám plastické operace nosu. Operace nosu se tradičně rozdělují na plastiku tvrdého nosu a plastiku měkkého nosu. Za operace na tvrdém nosu považujeme všechny výkony, při kterých je nutné pracovat s kostmi. Operace měkkého nosu pak jsou ty zákroky, kdy se soustředíme na chrupavky. Stejně tak jako u každé jiné estetické operace, i u operace nosu je velmi důležitá indikace k výkonu. Důležité je posouzení stavu chrupavek, kostí, nosní přepážky, dýchacích cest a rovněž i stavu kůže. Vždyť pokud je kůže 1 mm tlustá, tak bude vidět každý záhybeček, každá nerovnost, která se vytvoří v procesu hojení. Když při operaci prsou hrajeme o centimetry, tak při operaci nosu jsou významné milimetry.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz