Plastická chirurgie

Cílem umění plastické chirurgie má být naplnění Vašeho snu. Nesmírně důležité je pak sdílení toho snu se svým plastickým chirurgem, což ne každý dokáže. Ale já Vašim snům věřím.

Přání klienta by pak mělo být vodítkem při volbě té nejlepší plastické operace pro jeho nebo její požadavek.

Je dobré si to uvědomit hned na začátku Vaší cesty, že se nejedná o operaci nutnou. Vždy by měla být možnost od operace ustoupit. Proto, předtím než si zvolíte svého operatéra, se ujistite, zda-li je záloha na operaci vratná.

Druhým faktem je, že každá plastická operace, stejně tak jako operace estetické přináší rizika spojené s vlastní operací nebo s narkózou. Proto není mým hlavním zájmem Vás k operaci přimět, ale spíše Vám poradit a navrhnout cesty jak dosáhnout toho nejlepšího výsledku.

Při tomto rozhodování považuji za velkou výhodu zejména to, že kliniky na kterých pracuji poskytují komplexní péči v celém spektru plastické chirurgie, estetické chirurgie, laserového ošetření i kosmetiky a to i za úhrady pojišťovnou. To znamená, že pokud mne navštívíte s podezřelým znamínkem, nezaplatíte za vyříznutí a následný histologický rozbor, protože je platba provedena z Vašeho zdravotního pojištění. Jiný příklad, se kterým se velmi často setkávám je problém dolních víček. Klientka si přeje operační odstranění tukových vaků pod očima. Pečlivým rozborem pak zjistíme, že operace víček není vůbec zapotřebí, naopak by plastická operace dolních víček mohla v dalších letech vést ke zhoršení stavu a doporučíme, pro klientku s velkým překvapením, doplnění objemu tváří a dolních víček pomocí výplňových materiálů. Je to vlastně operace dolních víček bez operace s velmi krásným efektem. Obzvláště pokud se ošetření doplní o mezoterapii. A navíc je celá operace zcela bez jizev.

Zákroky plastické chirurgie

 • Zvětšení prsou

  Co je augmentace prsou

  Slovo augmentace znamená zlepšení nebo zvětšení. Pokud hovoříme o augmentaci prsou, pak se většinou myslí zvětšení pomocí silikonových implantátů. V dnešní době ale existují i jiné metody, které dokáží zvětšit ženské poprsí. Patří k nim zejména tzv. auto-augmentace, při které se prsy zvětšují vlastním tukem. Na této straně se budeme věnovat klasické technice pomocí silikonových implantátů, která je metodou nejčastější.

  Indikace augmentace prsou – zvětšení prsou

  Ke zvětšení prsou většinou přistupují ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí. Druhou skupinou jsou pak ženy, jejichž poprsí věkem pokleslo a ačkoliv jsou s velikostí spokojeny, nepřejí si operaci typu modelace, která přináší více jizev a rozhodnou se raději pro podporu svých prsou pomocí silikonových implantátů, které jim pomůžou prsy opět omladit. Poslední skupinou jsou ženy, které nejčastěji z onkologického důvodu o část nebo celý prs přišly a chtějí ztracený objem doplnit.

  Techniky zvětšení prsou

  Jak jsme psali úvodem, zvětšení prsou silikonovým implantátem není jedinou technikou, ale je to metoda nejčastější. Co se vlastní techniky implantace týče, dají se všechny metody rozdělit dle dvou kritérií. Prvním kritériem je kam se silikonový implantát vkládá vzhledem k pozici prsního svalu a druhým kritériem je jakou cestou tam implantát dopravíme.

  Co se týče pozice silikonového implantátu vzhledem k prsnímu svalu, jsou možné 2 polohy – nad ním a pod ním. Nad ním znamená, že silikonový implantát leží na svalu pod prsní žlázou. Toto umístění označujeme jako subglandulární, jednodušeji „pod prsní žlázu“. Druhou možností je, že implantát je umístěn „pod sval“, tzv. submuskulárně. Která pozice je pro Vás výhodnější se dozvíte při konzultaci, jakmile Vás plastický chirurg vyšetří. V poslední době se stále více prosazuje tzv. dual plane augmentace. Tento přístup spojuje výhody umístění implantátu pod sval s výhodami augmentace pod žlázu. Implantát je vložen pod sval, který ho v horní polovině kryje, ale zároveň se provede i uvolnění žlázy od svalu. Prsní žláza si tak najde novou přirozenou polohu a výsledek je lepší než u implantace pod sval, kde hrozí tzv. double bubble efekt, při kterém se implantát zafixuje pod svalem a prsní žláza s věkem nebo se změnou své velikosti klesne. Tím vznikne na hrudníku obraz 2 boulí.

  Kde povede chirurg řez, se rovněž domluvíte při úvodní konzultaci. Můžete si vybrat ze 3 možností. Inframammární, periareolární a axilární přístup. Inframammární znamená v podprsní rýze. Je to záhyb, kde končí prs a začíná břicho. Tento přístup je nejčastější, nejbezpečnější a zároveň nejvhodnější pro řešení eventuálních komplikací. Délka řezu odpovídá velikosti silikonového implantátu. Při velikosti cca 250g je nutný 5 cm dlouhý řez, při velikostech větších je řez delší. Druhou možností je přístup periareolární, neboli kolem bradavky. Některé ženy mají dvorce malé a tento přístup u nich není možný. Naopak u žen se dvorcem velkým, může být augmentace příležitost pro zmenšení dvorce nebo dokonce k modelaci prsou. Posledním možným přístupem je tzv. axilární, neboli přes podpažní jamku. Tento přístup je vhodný u klientech se silikonovým implantátem umístěným pod sval, kdy se jedná o metodu bezpečnou. Výsledná jizva je schovaná v podpažní jamce. Nevýhodou bývá menší možnost umístění implantátů ke středu hrudníku.

 • Modelace prsou

  Malá modelace prsou

  Nejjednodušší metoda modelace prsů pro menší prsy a menší modelace. Metoda sama o sobě nedokáže prs naplnit a její hlavní nevýhodou je trošku zploštělá bradavka. Proč tomu tak je? Představte si prs jako kužel, na který navléknete 2 kroužky různé velikosti. Když se na ten kužel podíváte shora, špička kužele je bradavka, kroužek s menším průměrem bude obvod prsního dvorce a kroužek s větším průměrem bude představovat požadované zmenšení prsního povrchu. Na prsu to znamená, že uděláme 2 soustředné kružnice (ta zevní nemusí být úplně kružnice, to podle toho co zejména chceme modelovat). Ale zpět ke kuželu, na kterém v prostoru mezi kroužky odstraníme povrch a část od špičky po menší kroužek vlastně zarazíme do zbytku kužele tak, aby se kroužky dotýkaly. Tím dostává kužel, potažmo prs trošku zploštělé vzezření. A navíc musíme donutit větší kroužek se přizpůsobit menšímu. To se dělá tak, že na jeho obvodu uděláme varhánky. Ale nebojte se. Varhánky tam nebudou na věky, po pár měsících se povrch jizvy vyhladí.

  A ještě jednu nevýhodu má tato metoda. Po čase se opět roztáhne prsní dvorec. On totiž ten větší kroužek, který jsme zřasili, nevydrží tak malinkatý a roztáhne se. Sice ne až do původní velikosti, ale poznáte to.

  Střední modelace prsou

  Velmi žádaná technika, která je vhodná na pokles prsů středního rozsahu nebo na stranové srovnání prsů při výraznější asymetrii. Po operaci vzniká jizva kolem dvorce a od dvorce dolů. Existuje několik technik jak to udělat „vevnitř“, aby výsledek byl co nejlepší. Žádná metoda však není univerzální. Proto na naší klinice používáme operace šité na míru právě pro Vaše poprsí. Každá z vás má jinak prs pokleslý, každá z vás má jinou pozici bradavek. Nelze použít jednu šablonu na všechny a snažíme se o maximální individualizaci, protože jen tak dosáhneme výsledku podle Vašeho přání.

  Předem je však nutné upozornit na několik specifik této metody. Modelace, a to v žádné ze svých variant, neumí dodat objem. Proto neočekávejte větší prsy. Modelace umí „jen“ to co máte posunout tam, kde to bylo před léty. A vůbec nejtěžší je pak vyplnit horní část
  prsu - dekolt, což se nedaří žádné vertikální modelaci. Pokud chcete mít tuto oblast taky plnou, pak je vhodné sáhnout po modelaci s implantátem nebo v druhé době doplnit objem pomocí lipotransferu, čili doplnění objemu pomocí vlastního tuku.

  Aby se vzdálenost mezi prsním dvorcem a podprsní rýhou co nejvíce zkrátila, snažíme se u vertikální modelace „nařasit“ jizvu. Z toho pramení delší hojení a někdy delší dobu nevzhledná jizva od prsního dvorce do podprsní rýhy. Z tohoto důvodu je často vhodnější udělat krátkou jizvu pod prsem a tím se vyvarovat nehezké jizvě u vertikální mastopexe.

 • Zmenšení prsou

  U větších a velkých modelací pokládáme tuto metodu za zlatý standard a nejlepší řešení, kterým dosahujeme nejkrásnější výsledky. Rozdíl mezi vertikální modelací a klasickou T jizvou je v jizvě pod prsem. Bude Vám vadit jizva pod prsem? Vždyť přicházíte k modelaci prsů a Vaše prsa jsou jistě svěšená. Podprsní rýha je dobře definovaná a i po modelaci předpokládáme určité prověšení prsu. I když do prsů vložíme implantát pro plnější vzhled, přesto si většina prsů sedne a podprsní rýha bude znovu vytvořena. A v této rýze budete mít jen 6-10cm dlouho jizvu. Podle nás je lepší mít jizvu pod prsem, než nakrabacenou nebo kožním uzlíčkem zakončenou jizvu po vertikální modelaci, tzv. modelaci s krátkou jizvou. Tím nechceme říct, že vertikální modelace s krátkou jizvou je špatná metoda. Vůbec ne. Jen se musí dělat s rozumem a po důkladném naplánování a proměření.

  Pokládáme modelaci s augmentací za jedu z nejtěžších operací na prsech a proto by k ní i tak mělo být přistupováno. Pokud Vám Váš plastický chirurg při konzultaci řekne: „Samozřejmě, to jde a můžeme to udělat. Tady to trochu zkrátíme, sem bych přidal nějaký implantát. To bude krásné“. A přitom si pečlivě neproměří Vaše prsy a nezjistí jejich rozměr, pokud to necháte jen na jeho zkušenosti, pak prosím odpovězte na otázku: Nechali byste si ušít šaty od krejčího, který by řekl: „Samozřejmě, to jde a můžeme to udělat. Tady to trochu zkrátíme, sem bych přidal nějakou vycpávku. To bude krásné“. Aniž by si vzal míry. My ne.

 • Liposukce

  Liposukce neboli odsátí tuku si již několik let drží nejvyšší příčku v počtu provedených výkonů z oboru plastické chirurgieLiposukce je výkon, jehož kvalitní provedení může vyřešit problém, který si doslova roky pěstujeme. A to vše jen pomocí několika drobných ranek o velikosti pár milimetrů. V současné době je liposukce prováděna jak v místním umrtvení tak i v celkové narkoze. Co se týče oblastí vhodných pro liposukci, tak vede liposukce břicha, liposukce boků a v těsném závěsu je pak liposukce stehen. Na naší klinice dokážeme nabídnout i liposukce dalších oblastí, které nejsou všeobecně prováděné, jako např. liposukce zad.

  Liposukce v místním umrtvení

  Z mého pohledu se jedná o velmi účinnou, bezpečnou, rychlou a hlavně levnou variantu modelace postavy pomocí odsátí tuku. Liposukce v místním umrtvení se provádí jako liposukce tumescentníTumescentní znamená, že oblast, ze které chceme odsát tuk, se v první fází napouští tumescentním roztokem. Tento roztok obsahuje účinné látky, které v prvé řadě odsávanou oblast umrtví a pak rovněž omezí krvácení a zlepší hojení. Vzhledem k tomu, že tumescentní roztok obsahuje anestetikum ve vysoké koncentraci, nelze ho použít v neomezeném množství. Proto jsme při odsávání tuku v místním umrtvení omezeni na jen určitou oblast odsátí. Většinou proto provádíme jen liposukci břicha, nebo jen liposukci boků apod. Jen ve výjmečných případech lze provést kombinace výkonů jako např. liposukce spodního břicha společně s liposukcí boků. Velkou výhodou liposukce v místním umrtvení je, že klient je celou dobu operace při vědomí a můžeme si ho polohovat dle potřeby. Tím jsme blíže dosáhnout krásnějšího výsledku. Ve své praxi provádím přes 75% liposukcí v místním umrtvení.

  Často je tento typ liposukce označován jako bezbolestný. Z mojí zkušenosti můžu potvrdit, že žádný klient nebo klientka to během výkonu nevzdali a u všech klientů jsem zdárně liposukci dokončil. Je pravda, že někteří pacienti pociťují určitou bolest, ale je vždy snesitelná. Liposukci v místním umrtvení preferuji při odsávání jedné lokality. Pro větší výkony je nutná celková narkoza.

  Liposukce v celkové narkoze

  Pokud si klient přeje odsátí většího objemu tuku nebo liposukci více oblastí těla, pak je nutné, aby byla operace provedena v celkové narkozeVýhodou je, že je liposukce skutečně bezbolestná. Protože jen v narkoze skutečně nic necítíte. Nevýhodou je obtížnější polohování během operace. Vzhledem k tomu, že liposukce je v celkové narkoze, je nutná hospitalizace, kterou doporučujeme minimálně jeden den. Narkoza i hospitalizace liposukci prodražují. Proto je cena liposukce v celkové narkoze vždy vyšší, než u liposukce v místním umrtvení.

 • Operace horních víček

  Plastická operace horních očních víček patří mezi nejčastější kosmetické operace. Podstupují ji především ženy od 40. roku života, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Jedná se o plastickou operaci relativně jednoduchou, jejíž výsledek má pro omlazení obličeje zásadní dopad. Plastika horních víček dokáže ženu omladit a zejména projasnit její vzhled a pohled.

  Indikace k plastice horních víček

  Jakmile žena cítí, že na jejich víčkách je přebytek kůže nebo jsou příliš těžká, můžete to být signálem k návštěvě plastického chirurga, který posoudí, jestli je vhodná doba k operaci. Stává se, že nás navštěvují klientky s takovým nadbytkem kůže přepadávajícím přes zorničku oka, že mají klientky omezené zorné pole. V takovém případě je možné plastiku horních víček provést ze zdravotní indikace po schválení příslušným revizním lékaře. Nejčastějším žadatelem o korekci horních víček jsou ženy kolem 45. roku věku, které mají jak nadbytek kožní, tak i tzv. tukové váčky, které se vyklenují ven. Odstranění těchto tukových váčků je rovněž během operace víček možné.

  Kontraindikace k operaci horních víček

  Během korekce horních víček může dojít k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace horních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

  Operace horních víček

  Vlastní operace se většinou provádí na chirurgickém sále v místním umrtvení. Celý výkon trvá přibližně 45 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem. Po odříznutí nadbytečné kůže víčka chirurg zhodnotí, zda-li je vhodné odstranit i část svalu, aby vzhled po operaci byl co nejlepší. Dále, pokud je to indikováno, se odstraňuje tukový váček. Pokud je vše bez komplikací, plastický chirurg ránu na víčku zašije a obdobně pokračuje na druhé straně.

  Pooperační péče po plastice horních víček

  Po korekci horních víček nejsou žádná zásadní omezení. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží, nemusí si je ani měnit. Pokud dojde k prokrvácení nebo se náplasti odlepí, klienta vybavujeme náhradním krytím, kterým si ránu přelepí. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout do zvýšené polohy a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

 • Operace dolních víček

  Plastická operace dolních očních víček je náročnější než horních víček a vyplatí se ji svěřit plastickému chirurgovi. Stejně jako u víček horních patří i korekce dolních očních víček mezi častější kosmetické operace. Podstupují ji rovněž zejména zralé ženy, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Výsledkem operace dolních víček by mělo být odstranění podočních tukových vaků a maximální redukce vrásek. Plastická operace dolních víček dokáže ženu omladit, vrátit ji svěží pohled a zbavit ji vrásek.

  Indikace k plastice dolních víček

  Neexistuje jedna univerzální technika na korekci dolních víček. Každý klient musí mít individuální přístup, jelikož výsledný nejlepší efekt operace víček závisí zejména na použité technice korekce. Nejčastější indikací k operaci jsou tzv. pytle pod očima, které vytvářejí dojem únavy. Pro korekci pouze těchto pytlů je ideální tzv.transkonjunktivální metoda, kdy se vůbec nedělá kožní řez a celá operace se provádí přes spojivku. Pokud klientce vadí zejména vrásky, pak je nutná redukce kožní doplněná o vypnutí kůže dolního víčka. Když při konzultaci zjistíme ochablý nebo naopak nepřiměřeně napjatý oční sval, je pro nejlepší výsledek nutný výkon na tomto svalu. Při konzultaci s plastickým chirurgem se neváhejte zeptat, proč chce použít právě danou metodu.

  Kontraindikace k operaci dolních víček

  Během korekce dolních víček dochází pravidelně k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace dolních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

  Operace dolních víček

  Vlastní operace dolních víček se provádí na chirurgickém sále buď v celkové narkóze nebo  v místním umrtvení. Volba typu umrtvení je jednak na plastickém chirurgovi, jednak na typu zákroku. Ve své praxi se neodvažuji provádět transkonjunktivální výkony na dolním víčku v místním umrtvení. Celý výkon trvá zhruba 60 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem a další postup je opět závislý na předoperační domluvě.

  Pooperační péče po plastice dolních víček

  Korekce dolních víček není na pooperační péči těžká. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží přilepené, nemusí si je měnit. Mnohdy je výhodnější ani spadlé náplasti znovu nepřilepovat a spíše použít je oční mast na vytvoření filmu nad ranou. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

 • Operace břicha

  Každá žena si přeje ploché, hezky tvarované bříško. Ideální je, pokud jste schopni tohoto výsledku dosáhnout pomocí diety a cvičení. Přirozené zhubnutí a sportovní aktivita udělá bříško nejhezčí a hlavně bez jizev způsobených plastickým chirurgem. Jaké jsou možnosti plastické chirurgie. Daly by se shrnout do dvou metod. Liposukce a některé formy abdominoplastiky neboli odříznutí nadbytečné kůže břicha a části podkožního tuku.

  O liposukci jsem se rozepsal na jiném místě tohoto webu. Někdy je až s podivem, že i poměrně velké bříško, u kterého byste normálně čekali, že po liposukci musí „viset“, se krásně přihojí a výsledkem je kůže bez převisu. Proto jsem poměrně konzervativní co se týká operačního přístupu. Raději volím liposukci, než abych vytvořil na břiše jizvu. Navíc se liposukce břicha dá velmi pohodlně udělat i v místním umrtvení jako liposukce tumescentní a tím se cena výkonu výrazně snižuje. Je to jedna z mých nejoblíbenějších operací, kde je výsledek vždy velmi dobře vidět.

  Pokud nejste k liposukci vhodným kandidátem, pak je nutné postupovat chirurgicky. Každý chirurgický zákrok zanechává jizvy a operace břicha způsobuje jizvu relativně velkou. Odříznutí převisu břicha se jmenuje abdominoplastika a má dvě varianty. Varianta menší se nazývá miniabdominoplastika a není u ní nutné přesunutí pupku. Prostě jen odřízneme převis a sešijeme kůži. Je to poměrně častá operace u pacientů, kteří velmi zredukovali svoji váhu. U nich se výkonu někdy říka apronektomie neboli odříznutí zástěry. Rozsáhlejší varianta, abdominoplastika, zahrnuje i přesunutí pozice pupíku. To se musí udělat kvůli tomu, že odřezáváme velmi mnoho materiálu z břicha a tak prosté sešití by posunulo pupek příliš nízko. K této operaci břicha se dá přidat sešití rozestupu břišních svalů, které rovněž může pomoci k domodelování postavy zeštíhlením. Abdominoplastika se může spojit s různě velkou liposukcí břicha a boků. Nikdy však liposukce břicha nebude taková, jako když se dělá samostatně. Prostě si nemůžeme dovolit být tak razantní a odsát skutečně vše.

 • Operace nosu

  Spolupráce s ORL specialistou

  Jako jediná plastická klinika v Brně přinášíme možnost účasti ORL specialisty při operacích na nose. Spolupráce plastického chirurga s ORL specialistou při operaci nosu je pro Vás velmi přínosná. Dovolím si tvrdit, že v naší republice je jen doslova pár plastických chirurgů, kteří se operací nosu zabývají hlouběji a jsou schopni se vypořádat i s problémy, které standardně řeší odborníci z ORL. Vzhledem k tomu, že Vám chceme nabídnout to nejlepší, vybrali jsme MUDr. Richarda Salzmana, Ph.D., předního odborníka se zahraničním renomé.

  Plastika měkkého nosu

  Na naší Klinice plastické chirurgie poskytujeme kompletní operační péči o Váš nos. Primární rhinoplastiky neboli první plastické operace nosu provádíme z rozličných důvodů. Nejčastěji pro úpravu špičky, „bambule“ na konci nosu, kde můžeme provést plastiku nosu, která zužuje a zjemňuje špičku nosu. Spadnutou špičku nosu lze zvednout, příliš široká nosní křídla přiblížit a zúžit, vyčnívající septum nosní zakrátit. Mezi plastiky měkkého nosu zařazujeme i snížení hřbetu chrupavčitého nosu, které vyrovná boční profil klientova nosu. Rovněž provádíme sekundární rhinoplatiky neboliplastické operace nosu na již operovaném nosu. U těchto výkonů korigujeme vzniklé vady po předchozím jizvení a nerovnosti vzniklé v průběhu zrání a hojení struktur měkkého nosu. Mezi sekundární plastické operace nosu řadíme i rekonstrukční výkony na nose. Může se jednat o pouhé vyplnění propadlinky kolagenovým injekčním implantátem nebo vlastním tkáňovým štěpem. Naší snahou je přiblížit se Vašemu snu co nejblíže, aby Vám pohled na Váš nos přinášel více radosti.

  Plastika tvrdého nosu

  Nejenom operace měkkého nosu, ale samozřejmě i plastika tvrdého nosu a kombinované plastické výkony (kompletní rhinoplastiky) na nose jsou v našem repertoáru plastických operací. Provádíme primární snesení kostěného hrbolu, které mění profil nosu z boku dle předoperační domluvy, dále zúžení kořene nosu pomocí tzv. osteotomie nosních kostí a jejich posunem do nové polohy a následným dlahováním. Rovněž prohloubení kořene nosu nebo naopak jeho vyplnění implantátem či vlastní tkání řadíme mezi plastiky tvrdého nosu. Kombinací operačního výkonu na měkkém a tvrdém nosu dokáže proměnit Váš pohled na sebe sama, ale bez ztráty vlastní „tváře“, vlastní identity. Pro přátele z okolí to vždy musíte být jen Vy a jediné co můžou zaregistrovat, bude Vaše životní pohoda pramenící z větší sebedůvěry.

 • Facelift

  Zdá-li se Vám Váš obličej povadlý věkem a chcete-li s tím něco dělat, pak začněte přemýšlet nad liftingy obličejeLifting znamená zvednutí a na obličeji se dá např. zvednout čelo a výsledkem jeodstranění vrásek na čele, avšak díky možnosti aplikace botulotoxinu a současných výplňových materiálů např. na bázi kyseliny hyaluronové, ztrácí tento výkon na aktuálnosti. O jedno patro níže lze zvednout obočí. Odborně se tato plastická korekce nazývá browlift a jejím smyslem je navrátit obočí do svého původního tvaru. Ze zamračeného výrazu se stává veselejší výraz obličeje. Někdy je tato estetická korekce prvním krokem před operací horních víček. Vlivem stárnutí klesá podkožní tuk nad lícními kostmi. Jeho vrácení a pozvednutí je cílem midface liftu, který dokáže omladit obličej o řádku let. Další partií, kterou lze napnout, jsou tváře. Tuto plastickou operaci nazýváme face-lift a má několik variant: od pouhého odstranění nadbytečné kůže – minifaceliftu až po rozsáhlejší operace typu hlubokého faceliftu. Zlatým standardem na naší Klinice plastické a estetické chirurgie je klasický facelift, při kterém je fixován tzv.SMAS, což někdy bývá označováno jako SMAS-lift. Poslední částí je krk, tzv. neck-lift, kterým je možno vytvarovat krk a odstranit nežádoucí vrásky krku. Některé z uvedených výkonů je možno doplnit o liposukci, která dále redukuje množství podkožního tuku. Tytoplastické operace (brow-liftface-liftneck-lift) jsou většinou vhodné provést až kolem 50.roku věku, ale v indikovaných případech je možno operovat i dříve. Vypnutí obličeje dokáže omladit o řadu let a v kombinaci s dalšími plastikami jsou výsledky ohromující. Doporučujeme konzultaci v naší ambulanci a důkladné probrání všech alternativních postupů a doplňkových operací.

Plastická chirurgie

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako jsou výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.

Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?

Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno