Operace břicha

Každá žena si přeje ploché, hezky tvarované bříško. Ideální je, pokud jste schopni tohoto výsledku dosáhnout pomocí diety a cvičení. Přirozené zhubnutí a sportovní aktivita udělá bříško nejhezčí a hlavně bez jizev způsobených plastickým chirurgem. Jaké jsou možnosti plastické chirurgie. Daly by se shrnout do dvou metod. Liposukce a některé formy abdominoplastiky neboli odříznutí nadbytečné kůže břicha a části podkožního tuku.

O liposukci jsem se rozepsal na jiném místě tohoto webu. Někdy je až s podivem, že i poměrně velké bříško, u kterého byste normálně čekali, že po liposukci musí „viset“, se krásně přihojí a výsledkem je kůže bez převisu. Proto jsem poměrně konzervativní co se týká operačního přístupu. Raději volím liposukci, než abych vytvořil na břiše jizvu. Navíc se liposukce břicha dá velmi pohodlně udělat i v místním umrtvení jako liposukce tumescentní a tím se cena výkonu výrazně snižuje. Je to jedna z mých nejoblíbenějších operací, kde je výsledek vždy velmi dobře vidět.

Pokud nejste k liposukci vhodným kandidátem, pak je nutné postupovat chirurgicky. Každý chirurgický zákrok zanechává jizvy a operace břicha způsobuje jizvu relativně velkou. Odříznutí převisu břicha se jmenuje abdominoplastika a má dvě varianty. Varianta menší se nazývá miniabdominoplastika a není u ní nutné přesunutí pupku. Prostě jen odřízneme převis a sešijeme kůži. Je to poměrně častá operace u pacientů, kteří velmi zredukovali svoji váhu. U nich se výkonu někdy říka apronektomie neboli odříznutí zástěry. Rozsáhlejší varianta, abdominoplastika, zahrnuje i přesunutí pozice pupíku. To se musí udělat kvůli tomu, že odřezáváme velmi mnoho materiálu z břicha a tak prosté sešití by posunulo pupek příliš nízko. K této operaci břicha se dá přidat sešití rozestupu břišních svalů, které rovněž může pomoci k domodelování postavy zeštíhlením. Abdominoplastika se může spojit s různě velkou liposukcí břicha a boků. Nikdy však liposukce břicha nebude taková, jako když se dělá samostatně. Prostě si nemůžeme dovolit být tak razantní a odsát skutečně vše.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno