Liposukce

Liposukce neboli odsátí tuku si již několik let drží nejvyšší příčku v počtu provedených výkonů z oboru plastické chirurgieLiposukce je výkon, jehož kvalitní provedení může vyřešit problém, který si doslova roky pěstujeme. A to vše jen pomocí několika drobných ranek o velikosti pár milimetrů. V současné době je liposukce prováděna jak v místním umrtvení tak i v celkové narkoze. Co se týče oblastí vhodných pro liposukci, tak vede liposukce břicha, liposukce boků a v těsném závěsu je pak liposukce stehen. Na naší klinice dokážeme nabídnout i liposukce dalších oblastí, které nejsou všeobecně prováděné, jako např. liposukce zad.

Liposukce v místním umrtvení

Z mého pohledu se jedná o velmi účinnou, bezpečnou, rychlou a hlavně levnou variantu modelace postavy pomocí odsátí tuku. Liposukce v místním umrtvení se provádí jako liposukce tumescentníTumescentní znamená, že oblast, ze které chceme odsát tuk, se v první fází napouští tumescentním roztokem. Tento roztok obsahuje účinné látky, které v prvé řadě odsávanou oblast umrtví a pak rovněž omezí krvácení a zlepší hojení. Vzhledem k tomu, že tumescentní roztok obsahuje anestetikum ve vysoké koncentraci, nelze ho použít v neomezeném množství. Proto jsme při odsávání tuku v místním umrtvení omezeni na jen určitou oblast odsátí. Většinou proto provádíme jen liposukci břicha, nebo jen liposukci boků apod. Jen ve výjmečných případech lze provést kombinace výkonů jako např. liposukce spodního břicha společně s liposukcí boků. Velkou výhodou liposukce v místním umrtvení je, že klient je celou dobu operace při vědomí a můžeme si ho polohovat dle potřeby. Tím jsme blíže dosáhnout krásnějšího výsledku. Ve své praxi provádím přes 75% liposukcí v místním umrtvení.

Často je tento typ liposukce označován jako bezbolestný. Z mojí zkušenosti můžu potvrdit, že žádný klient nebo klientka to během výkonu nevzdali a u všech klientů jsem zdárně liposukci dokončil. Je pravda, že někteří pacienti pociťují určitou bolest, ale je vždy snesitelná. Liposukci v místním umrtvení preferuji při odsávání jedné lokality. Pro větší výkony je nutná celková narkoza.

Liposukce v celkové narkoze

Pokud si klient přeje odsátí většího objemu tuku nebo liposukci více oblastí těla, pak je nutné, aby byla operace provedena v celkové narkozeVýhodou je, že je liposukce skutečně bezbolestná. Protože jen v narkoze skutečně nic necítíte. Nevýhodou je obtížnější polohování během operace. Vzhledem k tomu, že liposukce je v celkové narkoze, je nutná hospitalizace, kterou doporučujeme minimálně jeden den. Narkoza i hospitalizace liposukci prodražují. Proto je cena liposukce v celkové narkoze vždy vyšší, než u liposukce v místním umrtvení.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno