Skip to main content

Korektivní dermatologie

Korektivní dermatologie je celým komplexem výkonů, které Vás dokáží rozzářit a přinést spoustu radosti. Ano, jsme především plastičtí chirurgové, kteří mají rádi větší operace, které dávají "větší" výsledky, ale nebojíme se Vám nabídnout i výkony, které provádíme neinvazivně, tedy s minimem bolesti a naprosto komfortně.

Mezi zákroky korektivní dermatologie, které provádí plastičtí chirurgové, řadíme například zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, výplně vrásek vlastním tukem, výplně vrásek kyselinou hyaluronovou nebo třeba botox.

V této skupině zákroků jsou i estetické výkony, které provádí náš vyškolený tým sestřiček a dokáží doladit spoustu těch drobností, které plastický chirurg ani nevidí. Používáme metody radiofrekvence, IPL, Oxygeneo apod.

Facelift je vrcholem v omlazení a vyhlazení vrásek obličeje.

Za jednu z největších operací v plastické chirurgii považuji face-lift, neboli vypnutí kůže obličeje tak, abychom vrátili čas o minimálně deset let zpět. Vhodným kandidátem je většinou již zralá žena kolem 50 let věku s typickým poklesem tváří a výrazným „syslíkem“ po stranách ústních koutků. Navíc se přidává zvýraznění okrajů svalů na krku. Je-li správná indikace faceliftu, pak je i nádherný výsledek po operaci. A aby výsledek faceliftu dlouho vydržel, tak musí být operace provedena s tzv. fixací SMAS systému. SMAS je vlastně taková vrstva pod kůží na povrchu hlubších struktur obličeje, která je propojená s krkem a když za ní zatáhneme, tak dojde přesně k tomu omlazující efektu, který od operace očekáváme. Dříve jsem prováděl tzv. plikaci SMAS. Tato metoda se ukázala jako velmi dobrá, rychlá, ale výsledek nebyl z dlouhodobého hlediska úplně optimální. Proto jsem přešel na techniku preparace a transpozice SMAS, která zajistí efekt faceliftu na delší dobu.

Facelift je vrcholem v omlazení a vyhlazení vrásek obličeje. Před tím, než k němu dospějete, tak určitě nezanedbávejte i další techniky, které dokáží zkrášlit Váš obličej. Jednoduchou je aplikace botoxu proti vráskám. Výkon, který trvá kolem 10 minut, kdy pomocí injekční jehly vpravíme k určitým svalům botulinový toxin, lidově botox a ten zajistí umrtvení mimických svalů. Výsledkem je, že nejste schopni mimické vrásky pomocí svých gest vytvořit a tak se oblast vyhladí. Nejčastěji se botox aplikuje do oblasti mezi obočí, dále do čela a k zevním koutkům očí.

Díky přibývajícím létům dochází k poklesu obličeje. Jak jsme psal na jiném místě, začíná to poklesem obočí, který řeší jen malé procento žen. Podle mne je to díky nutnosti operace v narkoze, i když endoskopické zvednutí obočí, které provádím zanechává jen malé jizvičky. Zato pokles tvářového tuku se odhodlá řešit již mnohem více klientek. Podle mne je to díky jednoduchosti výkonu. Celá procedura trvá zhruba 30 minut, probíhá buď v místním umrtvení nebo zcela bez něho a při ní provádíme aplikaci výplňového materiálu do tváří. Za cenu kolem 10tisíc korun máte opět tvářičky jako před lety. Navíc je tato metoda přínosná i pro Vaše nosoretní vrásky, které se vyhladí, ztratí se i propadnutí kolem očí. Často se klientky ptají, jestli nebudou jako křečci. Nebudou, pokud se nerozhodnou to přehánět a nebudou vyžadovat zbytečné zásahy. A rozhodně ne v mé ambulanci. Není neobvyklé, že ani opakovanou žádost o doplnění odmítám.

Za nejsložitější v estetické chirurgii pokládám plastické operace nosuOperace nosu se tradičně rozdělují na plastiku tvrdého nosu plastiku měkkého nosu. Za operace na tvrdém nosu považujeme všechny výkony, při kterých je nutné pracovat s kostmi. Operace měkkého nosu pak jsou ty zákroky, kdy se soustředíme na chrupavky. Stejně tak jako u každé jiné estetické operace, i u operace nosu je velmi důležitá indikace k výkonu. Důležité je posouzení stavu chrupavek, kostí, nosní přepážky, dýchacích cest a rovněž i stavu kůže. Vždyť pokud je kůže 1 mm tlustá, tak bude vidět každý záhybeček, každá nerovnost, která se vytvoří v procesu hojení. Když při operaci prsou hrajeme o centimetry, tak při operaci nosu jsou významné milimetry.

Zákroky korektivní dermatologie

 • Výplně vrásek a btx

  Estetická medicína nabízí jako doplňkovou terapii k většině plastických operací, zejména k operacím na obličeji typu face-liftu nebo k plastické operaci nosuaplikaci botulotoxinu a výplňových permanentních nebo dočasných materiálů.

  Botulotoxin je klobásový jed, který působí na spojení v místě mezi nervem a svalem. V této neuromuskulární ploténce dochází k přenosu nervového vzruchu na sval. Botulotoxin dokáže přenos nervového impulzu přerušit. Klinicky se používají tři preparáty. V zásadě se tyto deriváty botulotoxinu od sebe neliší, snad jen koncentrací roztoku. Botulotoxin se aplikuje v určité koncentraci do předem zvolených svalů pomocí jehly. Např. při výrazných nosoretních rýhách, jejichž vznik je podporován tahem zvedačů rtů, můžeme před aplikací kolagenu nebo jiného výplňového materiálu v indikaci zvětšení rtů zrušit tento tah botulotoxinem. Klasická aplikace botulotoxinu je do „čela“ a glabely.

  Injekční implantáty zažívaly na konci minulého století svůj boom. Jejich použití se indikovalo od zvětšení rtů až po zvětšení prsů. Zpočátku se spíše používaly trvalé implantáty typu silikonu. Od nich je v poslední době ústup a 90% implantací je pomocí dočasných preparátů. Ty se rozdělují podle typu účinné látky na skupinu kolagenů, sloučeniny kyseliny hyaluronové, hydroxyapatity a sloučeniny polylaktidu. Každá skupina má svoje vlastnosti, pro kterou je používána. Cena aplikace výplňových preparátů se pohybuje dle množství potřebného k výkonu.

 • Plasmaterapie

  Omlazení pleti pomocí vlastní plazmy

  Novinka mezi miniinvazivními omlazovacími zákroky s mimořádným účinkem. Technika omlazení za pomocí vlastní krve, kterou lze dosáhnout nejen omlazení obličeje, ale také krku, dekoltu nebo hřbetů rukou.

  Lékařsky prověřená a certifikovaná procedura, která omlazuje a regeneruje na buněčné úrovni. Plazmaterapie je pro pacienta velice šetrný a bezpečný způsob, který umožňuje proces revitalizace a omlazení. Protože se jedná o materiál získaný z krve pacienta je riziko komplikací zcela mizivé.

  Plasmaterapie se používá při:

  • odstranění vrásek
  • stimulace vlasových kořínků
  • odstranění kruhů pod očima
  • zlepšení struktury pleti
  • redukce a odstranění strií a jizev
  • odstranění stop po akné
  • omlazení
  • regenerace

  Dlouhodobý efekt:

  • Stimuluje tvorbu kolagenu
  • Podporuje další růst vlasů
  • Nemění rysy obličeje
  • Vyživuje pokožku
  • Chrání pokožku
  • Pleť je odolnější vůči vnějším i vnitřním vlivům

  Průběh ošetření:

  Ošetření je ambulantní a trvá 30 - 60 minut. Lékař odebere pouhých 8 ml pacientovy krve a ve speciální centrifuze oddělí plazmu od červených a bílých krvinek. Takto upravenou plazmu včetně aktivovaných krevních destiček lékař šetrně aplikuje jemnou jehlou do kůže. Aplikace lze provádět dvěma způsoby buď formou mezoterapie (mělké, asi dvoumilimetrové vpichy) nebo gelovitou formou plazmy pro lokální ošetření, výplně vrásek, ošetření kruhů pod očima.

  První výsledky jsou vidět ihned po ošetření. Lokality jako nosoretní rýhy nebo vrásky mezi obočím jsou vyhlazeny, úbytek vrásek.

  Dlouhodobější výsledky:

  V ošetřených oblastech se plazma pomalu vstřebává do podkoží a vytváří platformu pro silnější a odolnější kůži a zdravější vzhled. Pacienti pozorují zlepšení vzhledu pleti, textury a tónu do tří týdnů. Postupné zlepšování celkového stavu můžete pozorovat po dobu 1 roku. Efekt trvá následně další 1 rok.

  Proceduru je možné třikrát opakovat v průběhu roku, s intervalem 4–6 týdnů.

Korektivní dermatologie

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?
Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako je botox, výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.
Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?
Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu botox, výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.